Joanna Sempruch

Joanna Sempruch

7-star Crew Coach

Jak zadbać o ciągły rozwój

Rutyna jest bezlitosna. Od zawsze powtarzam, że rozwój jest nieuchronny, tak jak zmiana. Uczymy się niekiedy nieświadomie, siłą rzeczy, na skutek różnych wydarzeń wokół. Czasem nauka jednak idzie bardzo wolno i wtedy całemu światu wydaje się, że jesteśmy “tępi”. Kiedy jednak stawiamy opór wiedzy, to znaczy, że daliśmy się zawładnąć naszym wewnętrznym gremlinom-blokadom, które na pierwszy rzut oka są nieodgadnione, czyli nieuświadomione. Warto czasem przyjrzeć się sobie okiem kamery i zauważyć, gdzie jest miejsce na poprawę, aby żyło nam się lepiej z sobą, a także z innymi, w grupie, w społeczeństwie, w danej roli.

Piszę ten post, aby podzielić się z Wami moim ostatnim odkryciem. Otóż, zauważyłam, że popadłam w pewną rutynę. Do tego stopnia, że pogubiłam się w pewnej nomenklaturze. Trwało to chwilę, jednak nie sprzyjało. Na szczęście, znając zasady racjonalnego myślenia, ocuciłam się i powróciłam do danych, do faktów, do spraw policzalnych i wszystko wróciło do normy. Bardzo polecam Wam trening umiejętności, zmiany nawyków, autorefleksję…

Po przerwie wróciłam do tego artykułu i przypomniałam sobie, jak ważne jest uszczypnięcie się! To znaczy, kiedy czujesz, że popadasz w rutynę, obudź się, zreflektuj się, powróć to stanu “flow” i żyj pełnią życia, wtedy “living the dream” jest realne, ale o tym jeszcze kiedyś napiszę.

Rutyna może mieć też pozytywny wydźwięk, ale jeśli zauważymy, że stoimy w miejscu, to przyszedł czas na akcelerację rozwoju, na skontaktowanie się z odpowiednimi osobami, na zaglądnięcie do nowych źródeł wiedzy, na dostrzeżenie nowych możliwości wokół. Ja bardzo chętnie pomagam innym dostrzec nową perspektywę na przyszłość. Po to jestem.

A jak według Ciebie najlepiej zadbać o ciągły rozwój?

Pozdrawiam serdecznie, Twój być może Mentor.

Jak zadbać o ciągły rozwój, aby rutyna nie zagrażała życiu i zdrowiu...

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Leave a Reply

Close Menu